Menu

Za krótko się znamy żebym dała Ci nr telefonu

O'rety 16:51

Za krótko się znamy żebym dała Ci nr telefonu

Jakie są dwa najpopularniejsze kobiece opory przed podaniem Ci numeru telefonu?

 • Mam chłopaka,
 • Nie daję numeru nieznajomym

Dziś zajmiemy się tym drugim.

Skąd się bierze? To kwestia irracjonalnego przekonania, które ma wiele dziewczyn. Jego źródło ma miejsce w jej dzieciństwie i procesie wychowania. Rodzice uczyli ją, że nie należy ufać nieznajomym, otwierać im drzwi czy brać od nich czekolady, gdy ją dają. Tym bardziej podawać danych osobowych, do których należy numer telefonu.

Niektóre dziewczyny mają to tak mocno zakorzenione, że wielokrotnie zdarzały mi się paradoksalne sytuacje, podczas których całowałem się lub szedłem do łóżka z nowo poznaną dziewczyną, a ona wciąż uważała, że zna mnie za krótko (choć łączyło nas więcej niż ją i jej wielu znajomych razem wziętych).

Na taki tekst najczęściej reaguję w żartobliwy sposób:

Ona: Nie daję numeru nieznajomym
Ja: Jeżeli w takim razie powiem Ci do którego przedszkola chodziłem, co jadam na śniadania i jaki mam numer buta – uznasz, że wystarczająco dobrze się znamy? 🙂

 

W tym momencie rozładowujesz całą sytuację, co jest bardzo wskazane w takich okolicznościach. Jednak mimo tego, dziewczyna dalej może mieć opory przed ‘nieznajomym’:

Ona: ..ale to nie zmieni faktu, że ja Cię totalnie nie znam, bo rozmawiamy tylko kilka minut
Ja: Widzisz, czas jest bardzo względną materią. Co w takim razie powiesz na małżeństwa, które są ze sobą kilkanaście lat, po czym się rozwodzą twierdząc, że mimo tylu wspólnych lat okazało się, że w ogóle się nie znają i są innymi ludźmi niż im się wydawało?
Ja: Często ludzie, którzy znają się dużo dużo mniej (jak np. kilka godzin), mogą bardziej się poznać i przed sobą otworzyć, niż Ci którzy są ze sobą dużo dłużej.

 

Po takim przeramowaniu sukces gwarantowany, bo pozbawiasz ją wszelkich argumentów. Najpierw pokazałeś jej, że masz do tego dystans i poczucie humoru, a teraz, że masz bardzo zdrowe podejście do relacji i związków.

Po takiej krótkiej rozmowie chyba nigdy nie zdarzyło mi się, aby dziewczyna mi odmówiła. Zamiast uciekać od tematu, pociągnąłem go i pokazałem jakie mam do tego podejście.

Strategia, która świetnie działa polega na pokazaniu empatii. Pokazujesz jej, że wiesz jak ona się czuje będąc w tej sytuacji, dzięki czemu zaczyna bardziej Ci ufać. Powiedz jej coś takiego:[limit-article-here]

Rozumiem Cię całkowicie. Ja też uważam na to komu daje kontakt do siebie. Znam wiele opowieści o facetach, którzy zachowują się jak psychopaci, gdy dostaną numer od dziewczyny. Non stop do niej wydzwaniają, piszą po nocach itd. Ja chyba nie wyglądam na psychopatę, nieprawdaż? Nie martw się, mam zdrowe podejście do tego tematu i sam nie chciałbym, by ktokolwiek mnie męczył.

Have fun!
O.

11 komentarzy
 1. ern 13-11-2012 / Odpowiedz
  • Piotr 15-11-2012 / Odpowiedz
 2. Bronek 15-11-2012 / Odpowiedz
 3. Gapiozo 15-11-2012 / Odpowiedz
  • Pasik 15-11-2012 / Odpowiedz
  • stalker 26-04-2013 / Odpowiedz
 4. Tomasz29 15-11-2012 / Odpowiedz
 5. Rusio 15-11-2012 / Odpowiedz
 6. Bartosz 25-10-2016 / Odpowiedz
 7. anonim 20-12-2016 / Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć dlaczego 97% tekstów na podryw nie działa?
(i poznać te 3%)
Wpisz swojego maila